BattleMetrics Nedir? Ne İşe Yarıyor?

BattleMetrics Oyun serverinizin web site üzerinden kontrol etmeye yarıyan bir rcon web paneldir.

Gösterge paneli,oyuncu listesi,yasaklanan oyuncu listesi,oyuncu günlüğü,server log kaydı ve sunucu komut yönetimi gibi bi çok özelliği BattleMetrics web site üzerinden ücretsiz sağlıyor.

BattleMetrics sitesi üzerinden ücretsiz oyun serverinizi eklemenize ve oyun serverinizi web site üzerinden kontrol etmenize sağlıyor.

BattleMetrics sitesinin anasayfası üzerinden genel oyun server araması yapabiliyorsunuz ve istersenizde hangi oyunu oynamak istiyorsanız onu seçip daha sonradan buradan detaylı araştırabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz oyun serverinin üzerine tıkladığınızda oyun serverin istatistikleri çıkar karşınıza oyun sunucusuna Bağlan butonuna tıkladığınızda otomatikman oyun serverine bağlanmış olursunuz ve ayrıca oyun sunucusuna katılan ve çıkan kişileri görebilirsiniz görselde gösterdiğim gibi sağ tarafta belirtiğim üzere görebilirsiniz.

BattleMetrics Üzerinden Oyun Serveri Ekleme

İlk önce BattleMetrics sitesi üzerinden Register sayfasına gelerek üye olmanız gerekiyor üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra BattleMetrics sitesi üzerinden Sign In sayfasına ulaşarak bu bölümden üyelik bilgilerinizi giriyorsunuz ve Login diyorsunuz bu şekilde karşınıza bir ekran geliyor buradan RCON butonuna tıklıyorsunuz.

Bu şekilde sayfa çıkıyor karşınıza sağ tarafta bulunan Add server butonuna tıklayalım

Daha sonra bu şekilde ekran çıkıyor karşınıza oyunu seçmeniz gerekiyor bu işlemleri devam etmeniz açısından ben burada oyunlar arasından rust seçtim

Bu sayfaya geldiğimizde oyun sunucunuzun server bilgilerini girmeniz gerekiyor ve daha sonra Add Server butonuna tıkladığınızda oyun serverinizi BattleMetrics‘e eklemiş oluyorsunuz.

Benim oyun serverim olmadığı için ben BattleMetrics‘e ekliyemedim sizin oyun sunucunuz var ise ve sunucu ekleme yaptıysanız web panel üzerinden oyun serverinizi kontrol edebilirsiniz.